پرش به محتوای اصلی

اخبار

تصویب اعطای چهل میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه ICT

تصویب اعطای چهل میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه ICT
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان گلستان از تصویب پرداخت 40 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره در قالب بند الف تبصره 18 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در نشست بررسی طرح های تسهیلات استان؛ از تصویب پرداخت تسهیلات کم بهره به ارزش چهل میلیارد ریال به سه طرح اشتغال ایجادی و تثبیتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خبر داد.
وی اضافه کرد: از طرح های مطرح شده در نشست بررسی طرح های اقتصادی می توان به سایت فروش آنلاین اشاره داشت که این سایت به صورت پلتفرم برای معرفی و فروش محصولات در دسترس تولید کنندگان صنایع دستی استان قرار می گیرد و می توانند محصولات و تولیدات خود را در آن عرضه کنند.
رئیس شورای مدیران ارتباطات وفناوری اطلاعات استان اشاره داشت: از دیگر طرح های ارائه شده طرح سامانه و اپلیکیشن شهر من می باشد که به منظور ایجاد ارتباط مستقیم بین مردم و شهرداری ها طراحی شده و چشم انداز طرح مدیریت پسماند شهری می باشد.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین و کاربردی ترین طرح ها، طرح ارائه نقشه برداری گرافیکی GIS است که در استان ما به دلیل کمبود تجهیزات قابل اجرا نبود و از شرکت های غیربومی برای این کار دعوت می شد که با تایید کارگروه مراتب تهیه تجهیزات اساسی ازجمله سوپریارانه ها و سایر تجهیزات تامین و این فعالیت از این پس به صورت بومی اجرا می شود.
احمدی در انتها گفت: با اعطا این تسهیلات بالغ بر 25 نفر مشغول به کار می شود و در حوزه های مختلف از جمله تجارت الکترونیک، مدیریت پسماند و نقشه برداری گرافیکی استان شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۰۴
تعداد بازدید : ۱۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید