اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان:

کیفیت اینترنت ثابت استان با جدیت در حال بررسی است

کیفیت اینترنت ثابت استان با جدیت در حال بررسی است
جلسه کمیته فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با موضوع بررسی ارائه خدمات اینترنت ثابت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان هدف از این نشست را بررسی آخرین وضعیت کیفیت ارائه اینترنت پرسرعت ثابت استان در سال 98 و ابتدای سال 99 خواند و گفت: با شیوع ویروس کرونا و به دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مقرر شد اپراتورهای ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنت ثابت در کشور یک بسته‌ی رایگان ۱۰۰ گیگابایتی از ۱۸ اسفند در اختیار مشترکان خود قرار دهند.
وی اضافه کرد: هدیه اینترنت رایگان، افزایش سه برابری پهنای باند مصرفی استان را به دنبال داشت که با توجه به اختلالات به وجود آمده، ظرفیت شبکه اینترنت استان افزایش و مشکلات مشترکین مرتفع شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در خصوص بررسی وضعیت شرکت های دارای برنامه FCP گفت: این نشست به منظور تدوین برنامه های سال جاری شرکت های دارای پروانه FCP در جهت توسعه کمی و کیفی زیرساخت های موجود بود تا ارتقا کیفیت اینترنت خانگی و ترغیب مردم برای استفاده از آن را به دنبال داشته باشد.
وی افزود: برای تست کیفیت پوشش اینترنت اپلیکیشنی تحت عنوان نت سنج پلاس توسط سازمان تنظیم مقررات طراحی شده است که در فاز آزمایشی است و مشترکین می توانند آن را روی گوشی نصب، اطلاعات را به صورت آنلاین رصد و اطلاعات کیفی را برای ما ارسال کنند.

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید