اخبار

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان گلستان:

مرکز آپا، تامین کننده امنیت سایبری دستگاههای اجرائی استان است

مرکز آپا، تامین کننده امنیت سایبری دستگاههای اجرائی استان است
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان گلستان، مرکز آپا را تامین کننده اصلی امنیت سایبری دستگاههای اجرائی استان خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با اشاره به لزوم تربیت نیروی امنیتی در حوزه سایبری گفت: برگزاری دوره های آموزشی در حوزه امنیت می تواند نقش بسزایی در توانمندسازی مدیران فناوری اطلاعات دستگاههای اجرائی برای مقابله با تهدیدات سایبری داشته باشد.
وی افزود: مرکز آپا دانشگاه گلستان از مراکز اصلی تامین امنیت فاوا در استان به شمار می رود و با ارگان ها و سازمان های در مباحث مختلف از جمله آموزش، ایمن سازی و ... همکاری هایی دارند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان تصریح کرد: یکی از اهداف راه اندازی مراکز آپا در دانشگاه ها تربیت متخصصان و فعالیت آنها می باشد تا دانشگاه ها را از حالت تئوریک خارج کرده و به صورت عملیاتی وارد فاز فعالیت کنند که با برنامه ریزی های انجام شده این مهم تحقق یافته است و مرکز آپا دانشگاه گلستان به منظور استفاده حداکثری از توان دانشگاه، نیروهای مستعد در بین دانشجویان تازه ورود را انتخاب و توانمند ساخته است.
گفتنی است مرکز آپا دانشگاه گلستان با مجوز مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات و در دانشگاه گلستان ایجاد شده است و از وظایف اصلی آن می توان به آموزش، پشتیبانی، امداد رایانه ای اشاره کرد.

۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۸
تعداد بازدید : ۱۵۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید