اخبار

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت ICT در برنامه استانی گفتمان:

استان گلستان؛ جزء سه استان برتر در حوزه پوشش ارتباطات کشور

استان گلستان؛ جزء سه استان برتر در حوزه پوشش ارتباطات کشور
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با حضور در برنامه زنده تلویزیونی "گفتمان" سیمای گلستان، وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان گلستان، محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در این برنامه ابتدا به معرفی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان و وظایف محوله پرداخت.
وی اضافه کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بعنوان نماینده عالی بخش حاکمیت نقش ایجاد هماهنگی در اجرای برنامه ها و سیاستهای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بین کلیه واحدهای تابعه در استان بر عهده دارند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان ادامه داد: انجام هماهنگی لازم بین واحدهای زیرمجموعه، برنامه ریزی جهت توسعه ارتباطات در مناطق روستایی و نقاط کمتر برخوردار، کمک به ارتقا سطح امنیت فضای مجازی دستگاههای اجرایی استان، اعمال نظارت و کنترل بر عملکرد شرکتهای خصوصی استانی، ارائه دهنده خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ازجمله شرکت مخابرات استان، همراه اول، ایرانسل، رایتل و ... و شرکت های PAP-ISTP-ISP و...) از جمله فعالیت های این اداره کل در استان است.
وی در خصوص وضعیت پوشش اینترنت در شهرها و روستاهای استان نیز اضافه کرد: در حال حاضر در بیش از 85 درصد روستاهای استان اینترنت پرسرعت روستایی برقرار است ولی در بخش هایی به دلایل مختلف با افت سرعت و کیفیت روبرو هستیم که در حال رفع این اختلالات و ارتقاء کیفیت ارتباط هستیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص توسعه خدمات دولت الکترونیک در استان گفت: در حال حاضر زیرساخت های لازم برای توسعه دولت الکترونیک در استان ایجاد و از طرفی بخش اعظمی از خدمات دستگاههای اجرائی به دفاتر واگذار شده است که این نوید دهنده روزهای خوب برای ارائه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات است.
در ادامه مهرداد ترابیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت به صورت تلفنی در خصوص وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان نسبت به کشور گفت: در حال حاضر استان گلستان جزء سه استان برتر کشور در حوزه ICT به شمار می رود و امید می رود به زودی شاهد جشن تکمیل پوشش ارتباطات در این استان خواهیم بود.

۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۱۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید